Jump to content
Хадзуми

Воскотопки

Recommended Posts

Використовую у себе на пасіці парову воскотопку ВГ3 від Гуслія Юрія. За один сезон перетопив приблизно 200 рамок, залишився задоволеним. Вагомою перевагою воскотопки є рамочність. Тобто можна перетоплювати цілі рамки не потрібно вирізати сот із рамки. Також якщо повторно викорстовувати рамку то під час перетоплювання під дією температури проводиться дезифекція рамки, потрібно лише замінити проволку. Цикл перетоплювання 10 рамок взалежності від темпрератури навколишнього середовища біля 50 хвилин. Використовую тільки дощову воду. Остаток воску в мерві не міряв бо не маю воскопресу, але остаток думаю в районі 20-30%. Недоліком є крапильниця яка може забитися, але я її перед використанням продуваю компрессором. І таких проблем поки що не було. Такої воскотопки достатньо для пасіки 50 сімей.

4.1 voskotopka nova-612x816.jpg

• Like 2

Тоже использую такую воскотопку и воскопресс. До этого была солнечная воскотопка, так после неё воску оставолось в мерве больше чем после паровой. 

• Like 1

20 часов назад, BeeFerma сказал:

Тоже использую такую воскотопку и воскопресс. До этого была солнечная воскотопка, так после неё воску оставолось в мерве больше чем после паровой. 

Можете сказать сколько остается воске в мерве после паровой воскотопки ?

В 06.01.2017 в 17:17, Хадзуми сказал:

Можете сказать сколько остается воске в мерве после паровой воскотопки ?

Когда буду выдавливать воск с мервы взвешу сколько получилось и отпишусь. 

• Like 1

Як вам така воскотопка центрифуга

• Like 5

25 минут назад, Кагарлик сказал:

Як вам така воскотопка центрифуга https://www.youtube.com/watch?v=gfsRLQy4iLo&t=237s

Для очень больших пасек самое то. 

• Like 1

В 03.01.2017 в 16:00, Хадзуми сказал:

Використовую у себе на пасіці парову воскотопку ВГ3 від Гуслія Юрія. За один сезон перетопив приблизно 200 рамок, залишився задоволеним. Вагомою перевагою воскотопки є рамочність. Тобто можна перетоплювати цілі рамки не потрібно вирізати сот із рамки. Також якщо повторно викорстовувати рамку то під час перетоплювання під дією температури проводиться дезифекція рамки, потрібно лише замінити проволку. Цикл перетоплювання 10 рамок взалежності від темпрератури навколишнього середовища біля 50 хвилин. Використовую тільки дощову воду. Остаток воску в мерві не міряв бо не маю воскопресу, але остаток думаю в районі 20-30%. Недоліком є крапильниця яка може забитися, але я її перед використанням продуваю компрессором. І таких проблем поки що не було. Такої воскотопки достатньо для пасіки 50 сімей.

У цььму році здавав більше 100 кг мерви після парової воскотопки . Як ви думаєте який вихід воску з такої кількості мерви отримає покупець?

• Like 1

1 минуту назад, Кагарлик сказал:

У цььму році здавав більше 100 кг мерви після парової воскотопки . Як ви думаєте який вихід воску з такої кількості мерви отримає покупець?

Важко сказти, думаю не більше 20 кг воску із 100 кілограм мерви.

В 03.01.2017 в 16:00, Хадзуми сказал:

а скільки електроенергії вона використовує
вона утеплена

чи можна її використовувати для освітлення воску - тобто витримувати в ній розплавлений віск для відстоювання на ніч?

1 час назад, Андрей Пчеловод сказал:

а скільки електроенергії вона використовує  вона утеплена

Якщо не помиляюсь 1 кв. тобто перетопити 10 рамок буде коштувати приблизно 60-70 копійок. Так термоізоляція присутня як в стінках так і в криші. Думаю всередені пінопласт 30 мм. а поверх нержавійка. 

1 час назад, Андрей Пчеловод сказал:

чи можна її використовувати для освітлення воску - тобто витримувати в ній розплавлений віск для відстоювання на ніч?

Тобто у пластиковому відрі поставити остивати віск ? І за рахунок теплоізоляції воскотопки остивання воску буде проходити повільніше, і віск буде світліший. Я правильно вас зрозумів ?

• Like 1

1 час назад, Хадзуми сказал:

Тобто у пластиковому відрі поставити остивати віск ? І за рахунок теплоізоляції воскотопки остивання воску буде проходити повільніше, і віск буде світліший. Я правильно вас зрозумів ?

за рахунок за рахунок осідання осаду

Десь були в мене презентація, щодо простого воскопресу.... якщо знайду, то поділюся

• Like 1

7 часов назад, Хадзуми сказал:

Якщо не помиляюсь 1 кв. тобто перетопити 10 рамок буде коштувати приблизно 60-70 копійок. Так термоізоляція присутня як в стінках так і в криші. Думаю всередені пінопласт 30 мм. а поверх нержавійка. 

просто в баку тримати віск а потім зливати окремо верхній світлий шар
і нижній темніший віск

23 минуты назад, Андрей Пчеловод сказал:

просто в баку тримати віск а потім зливати окремо верхній світлий шар
і нижній темніший віск

Там така конструкція, що напевне так не вийде. Сітка а потім лоток по якому стікая віск в ємність, на сітці залишається мерва. 

Бджолярский Круг 2016 Папп переробка воску, воскотопка

причем используют обычный воскопресс "" ЛИСИЦА ", все дело в технологии и правильном прессе ;)

Edited by briz07
  • Like 2

Неплохая идея воскотопки. 

Можно повторить данный агрегат в домашних условиях.

2 часа назад, Хадзуми сказал:

Неплохая идея воскотопки. 

Можно повторить данный агрегат в домашних условиях.

виход воска очень маленьки! я беру пресом ЛИСИЦА 200гр воска з 1рамки на 300 мерву даже не хотят брать!я ее топлю печь

• Like 1